Kuidas valida riidekappi?


Nõu annab mööbliekspert Uno Kivisalu.

 

1. Kui soovite kappi vaid kindlast puidust, võiks see olla esimene asi, millele mõelda. Kas soovite näiteks kasest, tammest, saarest, mustast lepast, spoonitud sobiva  puiduga. Kõiki  puiduliike on võimalik peitsida vajalikus toonis.
2. Kui kodus on vähe ruumi uste avamiseks, sobivad hästi liuguksed, mis küll võtavad  ära kapi sügavusest 5 cm. Mahutavuselt on paremad avanevad uksed, samuti ei keeruta avanevad uksed tolmu üles ruumis ega kapis sees ( mida võivad soosida liuguksed).
3.  kui soovite samasse kappi  paigaldada ka jalanõusid, peab arvesama riiulite  kõrgusega. Kui sul pole eraldi jalanõude kappi, siis see valik oleks praktiline.
4. riputusosa saab teha, vastavalt vajadusele, erinevate uste taha erineva kõrgusega. Riputusosa valimisel tasub kindlasti arvestada, et pikad kleidid ja ülikonnad mahuksid sirgelt ära.
5. vajadusel saab kapi peale tellida kõrgenduse -  antresooli. Näiteks kui Sul on kõrged toad ja sa soovid vertikaalset ruumi maksimaalselt ära kasutada, siis on antresool praktiline valik.
6. Iga kodu on oma mõõtudega ning riiete jaoks pole kodus kunagi liiga palju ruumi. Unolikis on Sul valikuvõimalus, et millise laiusega, sügavusega  ja kõrgusega kappi soovid.
7.  Mõtle millises stiilis võiks kapp olla? Taaskord, vaid fantaasia on piiriks. Puitmööbel võimaldab luua palju erinevaid ilmeid- nii traditsioonilisemaid kui romantilisemaid või skandinaavia stiilis.  Kappe saab teha ümarate nurkadega - retro, täisnurksed, raamitud, freesitud - teeme nagu vaja.


Me kasutame küpsiseid parima ostukogemuse saavutamiseks meie leheküljel. Loe veel
Nõustu